We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lasko B20401 household fan Black
SKU
B20401
| SKU | B20401 |
|---|---|
| EAN | 0046013457462 |
| Manufacturer | Lasko |
| Availability | In Stock |
- Three quiet speeds
- Save-Smart™ Less than 2¢ per hour
- Top-mounted controls
- Easy-carry handle
- Includes a patented, fused safety plug
- E.T.L. listed
- Save-Smart™ Less than 2¢ per hour
- Top-mounted controls
- Easy-carry handle
- Includes a patented, fused safety plug
- E.T.L. listed
| Features | |
|---|---|
| Height adjustment | No |
| Handle(s) | Yes |
| Placement | Floor |
| Product colour | Black |
| Number of fan blades | 5 |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
|---|---|
| Height adjustment | No |
| Handle(s) | Yes |
| Placement | Floor |
| Weight & dimensions | |
| Width | 20.5" (521 mm) |
| Depth | 4.25" (108 mm) |
| Height | 21.7" (552 mm) |