We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI VH08XL- industrial rechargeable battery Lithium-Ion (Li-Ion) 5600 mAh 14.4 V
SKU
VH08XL-BTI
Login for pricing
In stock
VH08XL compatible 81Wh 8-cell battery for HP Elitebook 8770W 8560W 8770W
UNSPSC:
| SKU | VH08XL-BTI |
|---|---|
| EAN | 0886734850445 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 5600 mAh |
| Battery voltage | 14.4 V |
| Battery capacity | 81 Wh |
| Number of battery cells | 8 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | HP |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 5600 mAh |
| Battery voltage | 14.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 81 Wh |
| Number of battery cells | 8 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | HP |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |