We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI FP06- industrial rechargeable battery Lithium-Ion (Li-Ion) 4400 mAh 10.8 V
SKU
FP06-BTI
Login for pricing
In stock
FP06 compatible 48Wh 6-cell battery for HP PROBOOK 440 445 450 455 470
UNSPSC:
| SKU | FP06-BTI |
|---|---|
| EAN | 0886734850339 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 4400 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Battery capacity | 48 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 4400 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 48 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |