We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
D7H14A Transfer-kit, 150K pages
SKU
D7H14A
Login for pricing
In stock
HP LaserJet D7H14A Transfer and Roller Kit, Transfer kit, Laser, Black, China, HP Color LaserJet Enterprise M855 (A2W77A, A2W78A, A2W79A, D7P73A), flow MFP M880 (A2W75A, A2W76A,..., 23.6" (600 mm)
UNSPSC:
| SKU | D7H14A |
|---|---|
| EAN | 0887758280492 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
HP LaserJet D7H14A Transfer and Roller Kit. Product type: Transfer kit, Print technology: Laser, Product color: Black. Width: 23.6" (600 mm), Depth: 19.8" (503 mm), Height: 26.4" (671 mm). Package weight: 42.3 lbs (19.2 kg), Package width: 23.6" (600 mm), Package depth: 19.8" (503 mm). Number of cartons per pallet: 12 pc(s), Quantity per pallet: 12 pc(s), Number of layers per pallet: 3 pc(s). EUR-pallet weight: 508.4 lbs (230.6 kg)
Compatible Printers: HP Color LaserJet Enterprise M 855 xh, HP Color LaserJet Enterprise M 850 Series, HP Color LaserJet Enterprise MFP M 880 Series, HP Color LaserJet Enterprise M 855 x plus, HP Color LaserJet Managed Flow MFP M 880 Series, HP Color LaserJet Managed Flow MFP M 880 zm plus, HP Color LaserJet Enterprise flow M 880 z Plus, HP Color LaserJet Enterprise M 855 x plus NFC, HP Color LaserJet Managed Flow MFP M 880 zm, HP Color LaserJet Enterprise MFP M 880 z Plus NFC, HP Color LaserJet Enterprise M 855 dn, HP Color LaserJet Enterprise flow M 880 Series, HP Color LaserJet Enterprise flow M 880 z
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Print technology | Laser |
| Compatibility | HP Color LaserJet Enterprise M855 (A2W77A, A2W78A, A2W79A, D7P73A), flow MFP M880 (A2W75A, A2W76A, D7P71A) |
| Product type | Transfer kit |
| Weight & dimensions | |
| Width | 23.6" (600 mm) |
| Depth | 19.8" (503 mm) |
| Height | 26.4" (671 mm) |
| Weight | 42.3 lbs (19.2 kg) |
| Package width | 23.6" (600 mm) |
| Package height | 26.4" (671 mm) |
| Package weight | 42.3 lbs (19.2 kg) |
| Packaging data | |
| Package width | 23.6" (600 mm) |
| Package height | 26.4" (671 mm) |
| Package weight | 42.3 lbs (19.2 kg) |
| Package depth | 19.8" (503 mm) |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Print technology | Laser |
| Pallet size (EU) | 47.2 x 39.4 x 84.3" (1200 x 1000 x 2142 mm) |
| UNSPSC-code | 44103116 |
| Products per pallet | 12 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 39.4 x 84.3" (1200 x 1000 x 2142 mm) |
| Layers per pallet | 3 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 12 pc(s) |
| Package depth | 19.8" (503 mm) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 887758643778. 887758643761 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (B19) 887758643778; (BC5) 887758643761 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 887758643778. 887758643761 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (B19) 887758643778; (BC5) 887758643761 |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 508.4 lbs (230.6 kg) |
| Products per pallet | 12 pc(s) |
| Layers per pallet | 3 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 12 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 508.4 lbs (230.6 kg) |
| Pallet size (EU) | 47.2 x 39.4 x 84.3" (1200 x 1000 x 2142 mm) |
| UNSPSC-code | 44103116 |
| Products per pallet | 12 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 39.4 x 84.3" (1200 x 1000 x 2142 mm) |
| Layers per pallet | 3 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 12 pc(s) |
| Pallet weight (EU) | 508.4 lbs (230.6 kg) |