We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother DK2212 Black, White Self-adhesive printer label
SKU
DK2212
| SKU | DK2212 |
|---|---|
| EAN | 0012502611745 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
2.4 in x 50 ft (62 mm x 15.2 m) Black/White Continuous Length Film Tape
For Use With: Brother QL-1050, Brother QL-1050N, Brother QL-1060N, Brother QL-500, Brother QL-550, Brother QL-570, Brother QL-570VM, Brother QL-580N
For Use With: Brother QL-1050, Brother QL-1050N, Brother QL-1060N, Brother QL-500, Brother QL-550, Brother QL-570, Brother QL-570VM, Brother QL-580N
| Features | |
|---|---|
| Format | Roll |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | Black, White |
| Type | Die-cut label |
| Brand compatibility | Brother |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 2.44" (6.2 cm) |
| Label height | 0.598" (1.52 cm) |
| Size (imperial) | 2.4" |
| Label size | 2.4 in x 50 ft (62 mm x 15.2 m) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Labels per pack | 50 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 50 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Colour | |
| Product colour | Black, White |