We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother Drum Unit Original
SKU
DR360
| SKU | DR360 |
|---|---|
| EAN | 0012502619413 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
For Use With: DCP-7030, DCP-7040, HL-2140, HL-2170W, MFC-7440N, MFC-7840W.
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Page yield | 12000 pages |
| Print technology | Laser printing |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 8.94" (227 mm) |
| Depth | 4.76" (121 mm) |
| Height | 13.9" (352 mm) |
| Weight | 14.5 oz (411 g) |
| Package weight | 26.1 oz (740 g) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 26.1 oz (740 g) |
| Technical details | |
| Page yield | 12000 pages |
| Print technology | Laser printing |
| Country of origin | China |