We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother DK4605 label-making tape DK
SKU
DK4605
Login for pricing
In stock
Black/Yellow Removable Continuous Length Paper Tape, 2.4 in x 100 ft (62 mm x 30.4 m)
UNSPSC:
| SKU | DK4605 |
|---|---|
| EAN | 0012502613909 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
Removable adhesive labels can be cleanly removed from several, flat, smooth surfaces.
For Use With:
Brother QL-1050, Brother QL-1050N, Brother QL-1060N, Brother QL-500, Brother QL-550, Brother QL-570, Brother QL-570VM, Brother QL-580N, Brother QL-650TD
For Use With:
Brother QL-1050, Brother QL-1050N, Brother QL-1060N, Brother QL-500, Brother QL-550, Brother QL-570, Brother QL-570VM, Brother QL-580N, Brother QL-650TD
| Features | |
|---|---|
| Tape type | DK |
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Tape type | DK |
| Tape size | 2.44" (6.2 cm) |
| Tape length | 1196.9" (30.4 m) |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Tape size | 2.44" (6.2 cm) |
| Tape length | 1196.9" (30.4 m) |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Other features | |
| Tape size | 2.44" (6.2 cm) |