We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother TC5001 label-making tape TC
SKU
TC5001
| SKU | TC5001 |
|---|---|
| EAN | 0012502050858 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
For Use With: PT-10, PT-12, PT-12N, PT-15, PT-150, PT-170K, PT-20, PT-25, PT-6, PT-8
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Features | |
| Tape type | TC |
| Print technology | Thermal transfer |
| Technical details | |
|---|---|
| Tape type | TC |
| Tape size | 0.472" (1.2 cm) |
| Tape length | 303.1" (7.7 m) |
| Weight & dimensions | |
| Tape size | 0.472" (1.2 cm) |
| Tape length | 303.1" (7.7 m) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Tape size | 0.472" (1.2 cm) |