We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother DR310CL Original
SKU
DR310CL
| SKU | DR310CL |
|---|---|
| EAN | 0012502625483 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
Drum Unit (yields approx. 25,000 pages)
For Use With: HL-4150CDN, HL-4570CDW, HL-4570CDWT, MFC-9460CDN, MFC-9560CDW, MFC-9970CDW
For Use With: HL-4150CDN, HL-4570CDW, HL-4570CDWT, MFC-9460CDN, MFC-9560CDW, MFC-9970CDW
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Page yield | 25000 pages |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Compatibility | HL-4150CDN, HL-4570CDW, HL-4570CDWT, MFC-9460CDN, MFC-9560CDW, MFC-9970CDW |
| Weight & dimensions | |
| Width | 16.5" (420 mm) |
| Depth | 9.06" (230 mm) |
| Height | 17.8" (453 mm) |
| Weight | 3.55 lbs (1.61 kg) |
| Package weight | 5.73 lbs (2.6 kg) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 5.73 lbs (2.6 kg) |
| Technical details | |
| Page yield | 25000 pages |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |