We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother DK2205 White Self-adhesive printer label
SKU
DK2205
| SKU | DK2205 |
|---|---|
| EAN | 0012502611721 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
DK2205
2-3/7" x 100' Black/White Continuous Length Paper Tape
For Use With: Brother QL-1050, Brother QL-1060N, Brother QL-500, Brother QL-550, Brother QL-570, Brother QL-570VM, Brother QL-580N, Brother QL-650TD
2-3/7" x 100' Black/White Continuous Length Paper Tape
For Use With: Brother QL-1050, Brother QL-1060N, Brother QL-500, Brother QL-550, Brother QL-570, Brother QL-570VM, Brother QL-580N, Brother QL-650TD
| Features | |
|---|---|
| Format | Roll |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Type | Die-cut label |
| Brand compatibility | Brother |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 2.44" (6.2 cm) |
| Label height | 1.2" (3.04 cm) |
| Label size | 2-3/7" x 100 ft |
| Packaging content | |
|---|---|
| Labels per pack | 100 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 100 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Colour | |
| Product colour | White |