We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
C1Q20A (773) Printhead black matt
SKU
C1Q20A
Login for pricing
In stock
HP 773 Matte Black/Cyan DesignJet Printhead, HP DesignJet Z6600 Production Printer series, Thermal inkjet, Black, Cyan, C1Q20A, Singapore, 1.1" (28 mm)
UNSPSC:
| SKU | C1Q20A |
|---|---|
| EAN | 0888182347713 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
HP 773 Matte Black/Cyan DesignJet Printhead. Compatibility: HP DesignJet Z6600 Production Printer series, Print technology: Thermal inkjet, Printing colors: Black, Cyan. Width: 1.1" (28 mm), Depth: 5.63" (143 mm), Height: 5.2" (132 mm). Package width: 1.1" (28 mm), Package depth: 5.63" (143 mm), Package height: 5.2" (132 mm). Number of cartons per pallet: 80 pc(s), Quantity per pallet: 1920 pc(s), Number of layers per pallet: 8 pc(s). Pallet dimensions (W x D x H): 47.2 x 47.9 x 54.4" (1200 x 1217 x 1381 mm), Pallet dimensions (W x D x H) (imperial): 40 x 48 x 51.9", Pallet size (EU): 47.2 x 47.9 x 54.4" (1200 x 1217 x 1381 mm)
Compatible Printers: HP DesignJet Z 6600
| Performance | |
|---|---|
| OEM code | C1Q20A |
| Printing colours | Black, Cyan |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Country of origin | Singapore |
| Compatibility | HP DesignJet Z6600 Production Printer series |
| Weight & dimensions | |
| Width | 1.1" (28 mm) |
| Depth | 5.63" (143 mm) |
| Height | 5.2" (132 mm) |
| Weight | 2.82 oz (80 g) |
| Package width | 1.1" (28 mm) |
| Package depth | 5.63" (143 mm) |
| Package height | 5.2" (132 mm) |
| Package weight | 3.88 oz (110 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 1.1" (28 mm) |
| Package depth | 5.63" (143 mm) |
| Package height | 5.2" (132 mm) |
| Package weight | 3.88 oz (110 g) |
| Technical details | |
|---|---|
| Weight | 2.82 oz (80 g) |
| Storage temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Printing colours | Black, Cyan |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Pallet size (EU) | 47.2 x 47.9 x 54.4" (1200 x 1217 x 1381 mm) |
| Package weight | 3.88 oz (110 g) |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Country of origin | Singapore |
| UNSPSC-code | 44103110 |
| Products per pallet | 1920 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 531 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 47.9 x 54.4" (1200 x 1217 x 1381 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 40 x 48 x 51.9" |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 1920 pc(s) |
| Box contents | Printhead |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 3.9 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 531.3 lbs (241 kg) |
| Pallet size (EU) | 47.2 x 47.9 x 54.4" (1200 x 1217 x 1381 mm) |
| Products per pallet | 1920 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 531 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 47.9 x 54.4" (1200 x 1217 x 1381 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 40 x 48 x 51.9" |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 1920 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 24 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 6.28 lbs (2.85 kg) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet weight (EU) | 531.3 lbs (241 kg) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 531.3 lbs (241 kg) |
| OEM code | C1Q20A |
| Pallet size (EU) | 47.2 x 47.9 x 54.4" (1200 x 1217 x 1381 mm) |
| UNSPSC-code | 44103110 |
| Products per pallet | 1920 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 531 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 47.9 x 54.4" (1200 x 1217 x 1381 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 40 x 48 x 51.9" |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 1920 pc(s) |