We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother DR-331CL printer drum Original
SKU
DR331CL
| SKU | DR331CL |
|---|---|
| EAN | 0012502637929 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
Drum Unit Set
Approx. 25,000 page yield each drum unit. (May vary by type of use.)
Approx. 25,000 page yield each drum unit. (May vary by type of use.)
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Page yield | 25000 pages |
| Print technology | Laser printing |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black, Blue |
| Compatibility | Brother HL-L8250CDN, HL-L8350CDW, HL-L8350CDWT, HL-L9200CDWT, MFC-L8600CDW, MFC-L8850CDW, MFC-L9550CDW |
| Weight & dimensions | |
| Width | 16.7" (425 mm) |
| Depth | 8.98" (228 mm) |
| Height | 17.7" (450 mm) |
| Weight | 3.73 lbs (1.69 kg) |
| Package weight | 5.89 lbs (2.67 kg) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 5.89 lbs (2.67 kg) |
| Technical details | |
| Page yield | 25000 pages |
| Print technology | Laser printing |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black, Blue |