We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
C1N58A Service-Kit, 100K pages
SKU
C1N58A
Login for pricing
In stock
HP LaserJet Fuser Kit 220V, Maintenance kit, Laser, China, HP Color LaserJet Enterprise M855 (A2W77A, A2W78A, A2W79A, D7P73A), flow MFP M880 (A2W75A, A2W76A,..., Business, 23.5" (598 mm)
UNSPSC:
| SKU | C1N58A |
|---|---|
| EAN | 0887111440679 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
HP LaserJet Fuser Kit 220V. Product type: Maintenance kit, Print technology: Laser, Country of origin: China. Width: 23.5" (598 mm), Depth: 9.8" (249 mm), Height: 11.2" (284 mm). Quantity per pack: 1 pc(s), Package weight: 13.9 lbs (6.3 kg), Package width: 23.5" (598 mm). Quantity per pallet: 32 pc(s), Number of layers per pallet: 4 pc(s), Number of cartons per pallet layer: 8 pc(s). EUR-pallet weight: 444.5 lbs (201.6 kg)
Compatible Printers: HP Color LaserJet Enterprise M 855 xh, HP Color LaserJet Enterprise M 850 Series, HP Color LaserJet Enterprise M 855 dn, HP Color LaserJet Enterprise M 855 x plus, HP Color LaserJet Enterprise M 855 x plus NFC, HP Color LaserJet Managed Flow MFP M 880 zm, HP Color LaserJet Enterprise MFP M 880 z Plus NFC, HP Color LaserJet Enterprise flow M 880 z, HP Color LaserJet Enterprise flow M 880 z Plus, HP Color LaserJet Enterprise MFP M 880 Series, HP Color LaserJet Managed Flow MFP M 880 zm plus, HP Color LaserJet Enterprise flow M 880 Series, HP Color LaserJet Managed Flow MFP M 880 Series
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Print technology | Laser |
| HP segment | Business |
| Compatibility | HP Color LaserJet Enterprise M855 (A2W77A, A2W78A, A2W79A, D7P73A), flow MFP M880 (A2W75A, A2W76A, D7P71A) |
| Product type | Maintenance kit |
| Weight & dimensions | |
| Width | 23.5" (598 mm) |
| Depth | 9.8" (249 mm) |
| Height | 11.2" (284 mm) |
| Weight | 13.9 lbs (6.3 kg) |
| Package width | 23.5" (598 mm) |
| Package height | 11.2" (284 mm) |
| Package weight | 13.9 lbs (6.3 kg) |
| Packaging data | |
| Package width | 23.5" (598 mm) |
| Package height | 11.2" (284 mm) |
| Package weight | 13.9 lbs (6.3 kg) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package depth | 9.8" (249 mm) |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Print technology | Laser |
| Pallet size (EU) | 47.4 x 39.7 x 44.9" (1203 x 1008 x 1141 mm) |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 32 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 443.5 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.4 x 39.7 x 44.9" (1203 x 1008 x 1141 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 47.4 x 39.7 x 44.9" |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Package depth | 9.8" (249 mm) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 887111440679 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 887111440679 |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet gross weight | 444.5 lbs (201.6 kg) |
| Products per pallet | 32 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 444.5 lbs (201.6 kg) |
| Pallet size (EU) | 47.4 x 39.7 x 44.9" (1203 x 1008 x 1141 mm) |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 32 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 443.5 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.4 x 39.7 x 44.9" (1203 x 1008 x 1141 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 47.4 x 39.7 x 44.9" |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Pallet weight (EU) | 444.5 lbs (201.6 kg) |