We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP LaserJet Fuser Kit 110V
SKU
C1N54A
Login for pricing
In stock
HP LaserJet Fuser Kit 110V, Printer fuser kit, Laser, 130000 pages, China, HP, HP Color LaserJet Enterprise M855 (A2W77A, A2W78A, A2W79A, D7P73A), flow MFP M880 (A2W75A, A2W76A,...
UNSPSC:
| SKU | C1N54A |
|---|---|
| EAN | 0887111440662 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
HP LaserJet Fuser Kit 110V. Product type: Printer fuser kit, Print technology: Laser, Page yield: 130000 pages. Width: 23.5" (598 mm), Depth: 9.8" (249 mm), Height: 11.2" (284 mm). Package weight: 13.9 lbs (6.3 kg), Package width: 23.5" (598 mm), Package length: 9.8" (24.9 cm). Quantity per pallet: 32 pc(s), Number of layers per pallet: 4 pc(s), Number of cartons per pallet layer: 8 pc(s). EUR-pallet weight: 444.5 lbs (201.6 kg)
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Brand compatibility | HP |
| Page yield | 130000 pages |
| Print technology | Laser |
| HP segment | Business |
| Compatibility | HP Color LaserJet Enterprise M855 (A2W77A, A2W78A, A2W79A, D7P73A), flow MFP M880 (A2W75A, A2W76A, D7P71A) |
| Product type | Printer fuser kit |
| Weight & dimensions | |
| Width | 23.5" (598 mm) |
| Depth | 9.8" (249 mm) |
| Height | 11.2" (284 mm) |
| Weight | 13.9 lbs (6.3 kg) |
| Package width | 23.5" (598 mm) |
| Package height | 11.2" (284 mm) |
| Package weight | 13.9 lbs (6.3 kg) |
| Packaging data | |
| Package length | 9.8" (24.9 cm) |
| Package width | 23.5" (598 mm) |
| Package height | 11.2" (284 mm) |
| Package weight | 13.9 lbs (6.3 kg) |
| Package depth | 9.8" (249 mm) |
| Technical details | |
|---|---|
| Package length | 9.8" (24.9 cm) |
| Country of origin | China |
| Page yield | 130000 pages |
| Print technology | Laser |
| Pallet size (EU) | 47.4 x 39.7 x 44.9" (1203 x 1008 x 1141 mm) |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 32 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 443.5 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.4 x 39.7 x 44.9" (1203 x 1008 x 1141 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 47.4 x 39.7 x 44.9" |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Package depth | 9.8" (249 mm) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 887758662441 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 887758662441 |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet gross weight | 444.5 lbs (201.6 kg) |
| Products per pallet | 32 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 444.5 lbs (201.6 kg) |
| Pallet size (EU) | 47.4 x 39.7 x 44.9" (1203 x 1008 x 1141 mm) |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 32 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 443.5 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.4 x 39.7 x 44.9" (1203 x 1008 x 1141 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 47.4 x 39.7 x 44.9" |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Pallet weight (EU) | 444.5 lbs (201.6 kg) |