We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI DL-E6420X9 industrial rechargeable battery Lithium-Ion (Li-Ion) 7800 mAh 10.8 V
SKU
DL-E6420X9
Login for pricing
In stock
10.8 9 cell XV2VV compatible battery for DELL PRECISION M2800 LATITUDE E6530 LATITUDE E6430 ATG
UNSPSC:
| SKU | DL-E6420X9 |
|---|---|
| EAN | 0886734846882 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
- Volts: 10.8V
- Capacity: 7800mAh
- Cells: 9
- Chemistry: LiIon
- Capacity: 7800mAh
- Cells: 9
- Chemistry: LiIon
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 7800 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Battery capacity | 84 Wh |
| Number of battery cells | 9 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Dell Latitude E5220, E5420 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 7800 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 84 Wh |
| Number of battery cells | 9 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Dell Latitude E5220, E5420 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Dell |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |