We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI DL-E6410H industrial rechargeable battery Lithium-Ion (Li-Ion) 7200 mAh 11.1 V
SKU
DL-E6410H
Login for pricing
In stock
Replacement battery for DELL Latitude E6410 E6510/Precision M4500 laptops replacing OEM Part numbers: 312-0910 312-7415 U5209 1M215 0Y4372 DFNCH// 10.8V 6600mAh
UNSPSC:
| SKU | DL-E6410H |
|---|---|
| EAN | 0745473123640 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
- Volts: 11.1V
- Capacity: 7200mAh
- Cells: 9
- Chemistry: LiIon
- Capacity: 7200mAh
- Cells: 9
- Chemistry: LiIon
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 7200 mAh |
| Battery voltage | 11.1 V |
| Battery capacity | 80 Wh |
| Number of battery cells | 9 |
| Product colour | Gray |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 7200 mAh |
| Battery voltage | 11.1 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 80 Wh |
| Number of battery cells | 9 |
| Product colour | Gray |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Technical details | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Product colour | Gray |
| Brand compatibility | Dell |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Number of products included | 1 pc(s) |