We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP LaserJet CE731A 110V Maintenance Kit
SKU
CE731A
Login for pricing
In stock
HP LaserJet CE731A 110V Maintenance Kit, Maintenance kit, Laser, China, HP LaserJet M4555, M4555h, M4555f, M4555fskm, Business, Enterprise, 19.1" (484 mm)
UNSPSC:
| SKU | CE731A |
|---|---|
| EAN | 0884962981313 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
HP LaserJet CE731A 110V Maintenance Kit. Product type: Maintenance kit, Print technology: Laser, Country of origin: China. Width: 19.1" (484 mm), Depth: 11.7" (296 mm), Height: 10.7" (271 mm). Package weight: 4.81 lbs (2.18 kg), Package width: 19.1" (484 mm), Package depth: 11.7" (296 mm). Quantity per pallet: 32 pc(s), Number of layers per pallet: 4 pc(s), Number of cartons per pallet layer: 8 pc(s). Pallet dimensions (W x D x H): 47.2 x 39.4 x 96.4" (1200 x 1000 x 2449 mm)
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Print technology | Laser |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Compatibility | HP LaserJet M4555, M4555h, M4555f, M4555fskm |
| Product type | Maintenance kit |
| Weight & dimensions | |
| Width | 19.1" (484 mm) |
| Depth | 11.7" (296 mm) |
| Height | 10.7" (271 mm) |
| Weight | 3.64 lbs (1.65 kg) |
| Package width | 19.1" (484 mm) |
| Package height | 10.7" (271 mm) |
| Package weight | 4.81 lbs (2.18 kg) |
| Packaging data | |
| Package width | 19.1" (484 mm) |
| Package height | 10.7" (271 mm) |
| Package weight | 4.81 lbs (2.18 kg) |
| Package depth | 11.7" (296 mm) |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Print technology | Laser |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 32 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 39.4 x 96.4" (1200 x 1000 x 2449 mm) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Package depth | 11.7" (296 mm) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 884962981313 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 884962981313 |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Products per pallet | 32 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 32 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 39.4 x 96.4" (1200 x 1000 x 2449 mm) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |