We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Chief CMS0507W projector mount accessory Metal White
SKU
CMS0507W
Save installation time and maximize security with these fixed columns.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Chief |
| Compatibility | Speed-Connect |
| Maximum weight capacity | 500 lbs (226.8 kg) |
| Product colour | White |
| Material | Metal |
| Certification | TÜV, UL, TAA |
| Weight & dimensions | |
| Width | 2.32" (59 mm) |
| Depth | 2.32" (59 mm) |
| Height | 84" (2134 mm) |
| Weight | 10 lbs (4.54 kg) |
| Technical details | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |