We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP LaserJet CF064A 110V Maintenance Kit
SKU
CF064A
Login for pricing
In stock
HP LaserJet CF064A 110V Maintenance Kit, Maintenance kit, Laser, China, HP LaserJet Enterprise 600 M601, M602, M603, Business, 19" (482 mm)
UNSPSC:
| SKU | CF064A |
|---|---|
| EAN | 0886111320141 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video View Video |
HP LaserJet CF064A 110V Maintenance Kit. Product type: Maintenance kit, Print technology: Laser, Country of origin: China. Width: 19" (482 mm), Depth: 11.6" (294 mm), Height: 10.5" (267 mm). Package weight: 6.83 lbs (3.1 kg), Package width: 19" (482 mm), Package depth: 11.6" (294 mm). Quantity per pallet: 64 pc(s), Number of layers per pallet: 8 pc(s), Number of cartons per pallet layer: 8 pc(s). Pallet dimensions (W x D x H): 47.2 x 39.4 x 88.6" (1200 x 1000 x 2250 mm)
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Print technology | Laser |
| HP segment | Business |
| Compatibility | HP LaserJet Enterprise 600 M601, M602, M603 |
| Product type | Maintenance kit |
| Weight & dimensions | |
| Width | 19" (482 mm) |
| Depth | 11.6" (294 mm) |
| Height | 10.5" (267 mm) |
| Weight | 6.83 lbs (3.1 kg) |
| Package width | 19" (482 mm) |
| Package height | 10.5" (267 mm) |
| Package weight | 6.83 lbs (3.1 kg) |
| Packaging data | |
| Package width | 19" (482 mm) |
| Package height | 10.5" (267 mm) |
| Package weight | 6.83 lbs (3.1 kg) |
| Package depth | 11.6" (294 mm) |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Print technology | Laser |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 64 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 39.4 x 88.6" (1200 x 1000 x 2250 mm) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Package depth | 11.6" (294 mm) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 886111320141 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 886111320141 |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet gross weight | 487.2 lbs (221 kg) |
| Products per pallet | 64 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 487.2 lbs (221 kg) |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 64 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 47.2 x 39.4 x 88.6" (1200 x 1000 x 2250 mm) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |