We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra Z-Perform 1000D 2.4 mil Receipt White
SKU
10006224
| SKU | 10006224 |
|---|---|
| EAN | 0663056003809 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | In Stock |
Receipt, Paper, 4in x 100ft (101.6mm x 30.5m); DT, Z-Perform 1000D 2.4 mil, Uncoated, 0.75in (19.1mm) core, 100/roll, 36/box
Uncoated 2.4 mil direct thermal paper receipt. Ideal for applications requiring limited durability.Excellent print qualityImages will remain legible for up to 10 years provided they are formed properly and the receipts are handled and stored under the proper conditions.Recommended to use for packing lists or general ticketing purposes
Uncoated 2.4 mil direct thermal paper receipt. Ideal for applications requiring limited durability.Excellent print qualityImages will remain legible for up to 10 years provided they are formed properly and the receipts are handled and stored under the proper conditions.Recommended to use for packing lists or general ticketing purposes
| Features | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Polyester |
| Product colour | White |
| Brand compatibility | Zebra |
| Weight & dimensions | |
| Maximum roll diameter | 2.25" (5.71 cm) |
| Label size | 4" x 100' |
| Core diameter | 0.752" (1.91 cm) |
| Technical details | |
| Quantity | 36 |
| Print technology | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Packaging data | |
| Quantity per box | 36 pc(s) |
| Material | |
| Material | Polyester |
| Other features | |
| Quantity | 36 |
| Quantity per box | 36 pc(s) |