We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra Z-Select 4000T Label White
SKU
10009530
| SKU | 10009530 |
|---|---|
| EAN | 0663056006183 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | In Stock |
Label, Paper, 4x2in (101.6x50.8mm); TT, Z-Select 4000T, High Performance Coated, Permanent Adhesive, 1in (25.4mm) core, 1370/roll, 6/box, Plain
Premium thermal transfer paper label with a permanent acrylic adhesive. Specially coated to provide optimal performance. Recommended for indoor use.Thermal transfer, premium, ultra smooth, paper label with a permanent acrylic adhesiveExcellent high speed print qualityMeets FDA 175.105 for indirect food contact requirementsRecommended for use labeling packaging, product identification, compliance labeling, work-in-process, or food labeling
Premium thermal transfer paper label with a permanent acrylic adhesive. Specially coated to provide optimal performance. Recommended for indoor use.Thermal transfer, premium, ultra smooth, paper label with a permanent acrylic adhesiveExcellent high speed print qualityMeets FDA 175.105 for indirect food contact requirementsRecommended for use labeling packaging, product identification, compliance labeling, work-in-process, or food labeling
| Features | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Paper |
| Product colour | White |
| Brand compatibility | Zebra |
| Weight & dimensions | |
| Label size | 4" x 2" |
| Weight (imperial) | 15 lbs |
| Packaging content | |
| Labels per pack | 1370 pc(s) |
| Technical details | |
| Quantity | 6 |
| Labels per pack | 1370 pc(s) |
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Packaging data | |
| Quantity per box | 6 pc(s) |
| Material | |
| Material | Paper |
| Other features | |
| Quantity | 6 |
| Weight (imperial) | 15 lbs |
| Quantity per box | 6 pc(s) |