We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Chief CMS006009 projector mount accessory Metal Black
SKU
CMS006009
Save installation time and maximize security with these adjustable columns.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Chief |
| Compatibility | Speed-Connect |
| Maximum weight capacity | 500 lbs (226.8 kg) |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Certification | TÜV, UL, TAA |
| Weight & dimensions | |
| Width | 2.32" (59 mm) |
| Depth | 2.32" (59 mm) |
| Height | 9.02" (229 mm) |
| Weight | 32.1 oz (910 g) |
| Technical details | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |