We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Joy Systems Dell OptiPlex 7000 SFF Intel® Core™ i5 i5-12500 16 GB DDR4-SDRAM 512 GB SSD Windows 11 Pro Mini PC
SKU
J1-O7000SA01
Login for pricing
In stock
Intel Core i5-12500 3.0GHz, 16GB DDR4, 512GB NVMe SSD, Refurbished
UNSPSC: 43211507
| SKU | J1-O7000SA01 |
|---|---|
| EAN | 0825633607668 |
| Manufacturer | JOY SYSTEMS |
| Availability | Out of Stock |
The 12th Gen Intel Core i5-12500, 6-Core processor with a speed of 3.0GHz, 16GB DDR4 Memory, 512GB NVMe SSD Storage, Windows 11 Pro 64-bit, Refurbished Grade A, 1 Year Warranty
| Processor | |
|---|---|
| Processor frequency | 3 GHz |
| Processor model | i5-12500 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor cores | 6 |
| Processor family | Intel® Core™ i5 |
| Memory | |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Storage | |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total storage capacity | 512 GB |
| NVMe | Yes |
| Graphics | |
| On-board graphics card | Yes |
| Optical drive | |
| Optical drive type | No |
| Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ports & interfaces | |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 5 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| Line-out | Yes |
| Line-in | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DisplayPorts quantity | 3 |
| Technical details | |
|---|---|
| Product type | Mini PC |
| Chassis type | SFF |
| Refurbished | Yes |
| Design | |
| Chassis type | SFF |
| Refurbished | Yes |
| Refurbished grade | Grade A |
| Performance | |
| Product type | Mini PC |
| Software | |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Weight & dimensions | |
| Width | 3.65" (92.7 mm) |
| Depth | 11.5" (292.9 mm) |
| Height | 11.4" (290.1 mm) |
| Packaging content | |
| Mouse included | Yes |
| Display included | No |
| Keyboard included | Yes |
| Display | |
| Display included | No |
| Other features | |
| On-board graphics card | Yes |
| Processor manufacturer | Intel |
| Refurbished | Yes |