We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Barco B1960156K power cable Black 19.7" (0.5 m) C5 coupler Power plug type B
SKU
B1960156K
Login for pricing
In stock
US power cord kit - for Hub Core and Hub Pro, 0.5 m, black
UNSPSC: 26121629
| SKU | B1960156K |
|---|---|
| EAN | 5415334056473 |
| Manufacturer | Barco |
| Availability | In Stock |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector angle | 90° |
| Connector 2 | Power plug type B |
| Connector 1 | C5 coupler |
| Cable length | 19.7" (0.5 m) |
| Features | |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Angled |
| Connector angle | 90° |
| Connector 2 | Power plug type B |
| Connector 1 | C5 coupler |
| Cable length | 19.7" (0.5 m) |
| Connector 1 standard | IEC 60320 |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Female |
| Product colour | Black |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 3.94" (100 mm) |
| Depth | 3.94" (100 mm) |
| Height | 6.3" (160 mm) |
| Weight | 4.23 oz (120 g) |
| Package weight | 4.94 oz (140 g) |
| Packaging data | |
| Package weight | 4.94 oz (140 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Barco B1960156K power cable Black 19.7...
Login for pricing
|
Hot Product
Cisco Connect Cabinet Black 27.6"...
Login for pricing
|
Bestseller
StarTech.com PXTC14C156 power cable Bl...
Login for pricing
|
C2G 53410 power cable Black 295.3"...
Login for pricing
|
Tripp Lite P036-002 power cable Black...
Login for pricing
|
Popular
Tripp Lite P047-004 power cable Black...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
B1960156K
|
CAB-C15-CBN=
|
PXTC14C156
|
53410
|
P036-002
|
P047-004
|
| Manufacturer |
Barco
|
Cisco
|
StarTech.com
|
C2G
|
Tripp Lite
|
Tripp Lite
|





