We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
iPearl mCover 15.6" Cover Transparent
SKU
MCOVER-ACER-CB15-CB315-5H-CLEAR
Login for pricing
In stock
mCover Case ONLY Compatible for 2023-2025 15.6" Acer Chromebook 315 CB315-5H Series
UNSPSC: 43211619
| SKU | MCOVER-ACER-CB15-CB315-5H-CLEAR |
|---|---|
| EAN | 0649242019199 |
| Manufacturer | iPearl |
| Availability | Out of Stock |
Made of high-quality translucent polycarbonate material which is shatter-proof and will protect your 2023 ~ 2025 15.6" Acer Chromebook 15 CB315-5H series Notebook Computer all around.
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 15.6" |
| Weight | 13 oz (369 g) |
| Features | |
|---|---|
| Product main colour | Transparent |
| Case type | Cover |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Chromebook 315 CB315-5H |
| Maximum screen size | 15.6" |
| Brand compatibility | Acer |
| Design | |
| Case type | Cover |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Chromebook 315 CB315-5H |
| Maximum screen size | 15.6" |
| Brand compatibility | Acer |
| Technical details | |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Compatibility | Chromebook 315 CB315-5H |
| Case type | Cover |