We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Joy Systems Dell OptiPlex 7080 Micro 32 GB DDR4-SDRAM 1 TB SSD Windows 11 Pro MFF
SKU
J1-7080MA10
Login for pricing
In stock
Dell OptiPlex 7080 Micro, Intel Core i7-10700T 2.0GHz, 32GB DDR4, 1TB NVMe SSD, Refurbished
UNSPSC: 43211507
| SKU | J1-7080MA10 |
|---|---|
| EAN | 0825633613126 |
| Manufacturer | JOY SYSTEMS |
| Availability | Out of Stock |
The 10th Gen Intel Core i7-10700T, 8-Core processor with a speed of 2.0GHz, 32GB DDR4 Memory, 1TB NVMe SSD Storage, 2x DP, Windows 11 Pro 64-bit, Refurbished Grade A, 1 Year Warranty
| Processor | |
|---|---|
| Processor frequency | 2 GHz |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor cores | 8 |
| Memory | |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Storage | |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total storage capacity | 1 TB |
| NVMe | Yes |
| Graphics | |
| On-board graphics card | Yes |
| Optical drive | |
| Optical drive type | No |
| Ports & interfaces | |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Line-out | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Technical details | |
|---|---|
| Chassis type | MFF |
| Refurbished | Yes |
| Design | |
| Chassis type | MFF |
| Refurbished | Yes |
| Refurbished grade | Grade A |
| Software | |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Weight & dimensions | |
| Width | 1.42" (36.1 mm) |
| Depth | 7.03" (178.6 mm) |
| Height | 7.16" (181.9 mm) |
| Packaging content | |
| Mouse included | Yes |
| Display included | No |
| Keyboard included | Yes |
| Display | |
| Display included | No |
| Other features | |
| On-board graphics card | Yes |
| Processor manufacturer | Intel |
| Refurbished | Yes |