We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Joy Systems HP ProDesk 400 G9 SFF 32 GB DDR4-SDRAM 1 TB SSD Windows 11 Pro
SKU
J1-400G9SA05
Login for pricing
In stock
HP ProDesk 400 G9 SFF, Intel Core i5-12500 3.0GHz, 32GB DDR4, 1TB NVMe SSD, Refurbished
UNSPSC: 43211507
| SKU | J1-400G9SA05 |
|---|---|
| EAN | 0825633613041 |
| Manufacturer | JOY SYSTEMS |
| Availability | Out of Stock |
The 12th Gen Intel Core i5-12500, 6-Core processor with a speed of 3.0GHz, 32GB DDR4 Memory, 1TB NVMe SSD Storage, Windows 11 Pro 64-bit, Refurbished Grade A, 1 Year Warranty
| Processor | |
|---|---|
| Processor frequency | 3 GHz |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor cores | 6 |
| Memory | |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Storage | |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total storage capacity | 1 TB |
| NVMe | Yes |
| Graphics | |
| On-board graphics card | Yes |
| Optical drive | |
| Optical drive type | No |
| Ports & interfaces | |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 4 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| Line-out | Yes |
| Line-in | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Technical details | |
|---|---|
| Chassis type | SFF |
| Refurbished | Yes |
| Design | |
| Chassis type | SFF |
| Refurbished | Yes |
| Refurbished grade | Grade A |
| Software | |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Weight & dimensions | |
| Width | 10.6" (269.2 mm) |
| Depth | 11.7" (297.2 mm) |
| Height | 3.7" (94 mm) |
| Packaging content | |
| Mouse included | Yes |
| Display included | No |
| Keyboard included | Yes |
| Display | |
| Display included | No |
| Other features | |
| On-board graphics card | Yes |
| Processor manufacturer | Intel |
| Refurbished | Yes |