We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Accortec P07650-B21-ACC memory module 64 GB DDR4 288-pin DIMM ECC
SKU
P07650-B21-ACC
| SKU | P07650-B21-ACC |
|---|---|
| Manufacturer | Accortec |
| Availability | In Stock |
Accortec’s extensive range of high speed memory products are all OEM equivalent, tested for consistency and uninterrupted installation. Look no further to meet all of your enterprise and data center needs with products that are from the same OEM label that balances both price and performance.
| Memory | |
|---|---|
| Internal memory | 64 GB |
| Component for | Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
|---|---|
| Internal memory | 64 GB |
| Component for | Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
You may also be interested in
| Product |
Accortec P07650-B21-ACC memory module...
Login for pricing
|
Bestseller
Axiom 128GB DDR4 memory module 1 x 128...
Login for pricing
|
Hot Product
Axiom 128GB DDR4 memory module 1 x 128...
Login for pricing
|
Recommended
Axiom 128GB DDR4 memory module 1 x 128...
Login for pricing
|
Popular
Axiom 128GB DDR4 memory module 1 x 128...
Login for pricing
|
Axiom 128GB DDR4 memory module 1 x 128...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
P07650-B21-ACC
|
A9031094-AX
|
809208-B21-AX
|
AXG74596321/1
|
815102-B21-AX
|
A9781931-AX
|
| Manufacturer |
Accortec
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
| Internal memory type |
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
| ECC |
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
| Memory form factor |
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
| Component for |
Server
|
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
| Internal memory |
64GB
|
128GB
|
128GB
|
128GB
|
128GB
|
128GB
|
| Memory layout (modules x size) |
N/A
|
1 x 128 GB
|
1 x 128 GB
|
1 x 128 GB
|
1 x 128 GB
|
1 x 128 GB
|


