We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Havis CST00144 POS system accessory Black
SKU
CST00144
Login for pricing
In stock
FlexiPole Backplate For Verifone VX520 40mm Payment Terminals
UNSPSC: 24102001
- A backplate easily allows users to quickly and easily transform their payment terminals into a fixed point of sale across a range of industries including retail, hospitality and healthcare
- Precision mounting features are developed for each device for a perfect fit
- Easily upgrade your FlexiPole Stand with a new device-specific backplate
| SKU | CST00144 |
|---|---|
| Manufacturer | Havis |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Compatibility | Verifone VX 520 40mm |
| Display | |
|---|---|
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 2.5" (63.5 mm) |
| Height | 6" (152.4 mm) |
| Weight | 4 oz (113.4 g) |