We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Havis CST00130 POS system accessory Black
SKU
CST00130
- A backplate easily allows users to quickly and easily transform their payment terminals into a fixed point of sale across a range of industries including retail, hospitality and healthcare
- Precision mounting features are developed for each device for a perfect fit
- Easily upgrade your FlexiPole Stand with a new device-specific backplate
| SKU | CST00130 |
|---|---|
| Manufacturer | Havis |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Compatibility | PAX S80 |
| Display | |
|---|---|
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 2.5" (63.5 mm) |
| Depth | 5" (127 mm) |
| Height | 6" (152.4 mm) |
| Weight | 4 oz (113.4 g) |