We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Havis 367-3161 POS system accessory POS side attachment Black
SKU
367-3161
Login for pricing
In stock
Techtower, Printer Tray Arm With Fixed Pole Clamp, 7.70″ Wide X 9.95″ Deep
UNSPSC: 44101700
- For printers with bases up to 7.70" wide and 9.95" deep
- Arm extends center of Tray 11.5" from Pole center
- Tray rotates about it's center for easy access and ergonomic positioning of Printer
- Cable pass-through opening at the back of the tray allows organized cables
- Four sided ledge design keeps printer secure on tray
- Constructed using the highest quality materials and no metal-to-metal contact on moving parts ensure long life of product
- Cable management features prevent strain on your monitor cables and connectors
- All rounded edges and corners for safety
| SKU | 367-3161 |
|---|---|
| Manufacturer | Havis |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS side attachment |
| Product colour | Black |
| Display | |
|---|---|
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 17.5" (444 mm) |
| Depth | 7.87" (200 mm) |
| Height | 2.48" (63 mm) |
| Package width | 18" (457 mm) |
| Package depth | 7.99" (203 mm) |
| Package height | 3.98" (101 mm) |
| Package weight | 5.11 lbs (2.32 kg) |