We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
QNAP RAM-16GDR5ECT0-UD-4800 memory module 16 GB 1 x 16 GB DDR5 288-pin DIMM ECC
SKU
RAM-16GDR5ECT0-UD-4800
| SKU | RAM-16GDR5ECT0-UD-4800 |
|---|---|
| EAN | 0885022027323 |
| Manufacturer | QNAP |
| Availability | In Stock |
| Memory | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | PC |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Features | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | PC |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
You may also be interested in
| Product |
QNAP RAM-16GDR5ECT0-UD-4800 memory mod...
Login for pricing
|
Popular
Axiom 128GB DDR4 memory module 1 x 128...
Login for pricing
|
Recommended
Axiom 128GB DDR4 memory module 1 x 128...
Login for pricing
|
Hot Product
Axiom 64GB DDR4 memory module 1 x 64 G...
Login for pricing
|
New
Axiom M-ASR1002X-16GB-AX memory module...
Login for pricing
|
Bestseller
Axiom UCS-ML-X64G4RS-H-AX memory modul...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
RAM-16GDR5ECT0-UD-4800
|
A9031094-AX
|
809208-B21-AX
|
AXG84397556/1
|
M-ASR1002X-16GB-AX
|
UCS-ML-X64G4RS-H-AX
|
| Manufacturer |
QNAP
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
| Internal memory type |
DDR5
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DRAM
|
DDR4
|
| ECC |
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
N/A
|
Y
|
| Memory form factor |
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
N/A
|
288-pin DIMM
|
| Component for |
PC
|
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
| Internal memory |
16GB
|
128GB
|
128GB
|
64GB
|
16GB
|
64GB
|
| Memory layout (modules x size) |
1 x 16 GB
|
1 x 128 GB
|
1 x 128 GB
|
1 x 64 GB
|
4 x 4 GB
|
1 x 64 GB
|




