We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox 106R04077 toner cartridge 1 pc(s) Original Black
SKU
106R04077
Login for pricing
In stock
Genuine Black High Capacity Toner Cartridge, VersaLink C9000
UNSPSC: 44103103
| SKU | 106R04077 |
|---|---|
| EAN | 0095205882131 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
Xerox Genuine Xerox Black High Capacity Toner Cartridge, VersaLink C9000 for VersaLink C9000 is specially formulated and tested to provide the best image quality and most reliable printing you can count on page after page. Xerox Genuine Supplies and Xerox equipment are made for each other. Accept no imitations.
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 21400 pages |
| Compatibility | VersaLink C9000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Xerox |
| OEM code | 106R04077 |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Printing colours | Black |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 3.39" (86 mm) |
| Package weight | 26.3 oz (746 g) |
| Package width | 18.1" (461 mm) |
| Package type | Box |
| Package height | 3.39" (86 mm) |
| Print quality | |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Printing colours | Black |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Original |
| Brand compatibility | Xerox |
| OEM code | 106R04077 |
| Package type | Box |
| Product colour | Black |
| Compatibility | VersaLink C9000 |
| Packaging data | |
| Package depth | 3.39" (86 mm) |
| Package weight | 26.3 oz (746 g) |
| Package width | 18.1" (461 mm) |
| Package type | Box |
| Package height | 3.39" (86 mm) |
| Other features | |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Xerox 106R04077 toner cartridge 1 pc(s...
Login for pricing
|
Recommended
C9730A (645A) Toner black, 13K pages @...
Login for pricing
|
Hot Product
C8543X (43X) Toner black, 30K pages
Login for pricing
|
HP Color LaserJet Q3984A 110V Fuser Kit
Login for pricing
|
Popular
C9734B Transfer-kit, 120K pages
Login for pricing
|
New
Q7503A Fuser kit, 150K pages
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
106R04077
|
C9730A
|
C8543X
|
Q3984A
|
C9734B
|
Q7503A
|
| Manufacturer |
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Printing colours |
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
N/A
|
N/A
|





