We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox 106R04003 toner cartridge Original Black 1 pcs
SKU
106R04003
| SKU | 106R04003 |
|---|---|
| EAN | 0095205866605 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
Genuine Xerox Black High Capacity TAA Compliant Toner Cartridge For The VersaLink B600/B605/B610/B615
| Print quality | |
|---|---|
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Features | |
| Built-in drum unit | No |
| Type | Original |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Black toner page yield | 25000 pages |
| Multipack | No |
| Compatibility | VersaLink B600/B605/B610/B615 |
| Quantity per pack | 1 pcs |
| Brand compatibility | Xerox |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Original |
| Brand compatibility | Xerox |
| Package type | Box |
| Compatibility | VersaLink B600/B605/B610/B615 |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 4.96" (125.9 mm) |
| Package weight | 29.2 oz (828 g) |
| Package width | 4.96" (125.9 mm) |
| Package type | Box |
| Package height | 13.2" (336 mm) |
| Packaging data | |
| Package depth | 4.96" (125.9 mm) |
| Package weight | 29.2 oz (828 g) |
| Package width | 4.96" (125.9 mm) |
| Package type | Box |
| Package height | 13.2" (336 mm) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Xerox 106R04003 toner cartridge Origin...
Login for pricing
|
Recommended
C9730A (645A) Toner black, 13K pages @...
Login for pricing
|
Hot Product
C8543X (43X) Toner black, 30K pages
Login for pricing
|
HP Color LaserJet Q3984A 110V Fuser Kit
Login for pricing
|
Popular
C9734B Transfer-kit, 120K pages
Login for pricing
|
New
Q7503A Fuser kit, 150K pages
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
106R04003
|
C9730A
|
C8543X
|
Q3984A
|
C9734B
|
Q7503A
|
| Manufacturer |
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Printing colours |
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
N/A
|
N/A
|





