We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox 106R03527 toner cartridge Original Magenta
SKU
106R03527
| SKU | 106R03527 |
|---|---|
| EAN | 0095205842111 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
This genuine Xerox extra high capacity magenta toner cartridge is specially formulated for the VersaLink C400/C405 to ensure the best print quality possible and deliver consistent and reliable results, page after page. Get peace of mind with genuine Xerox supplies and don’t settle for cheap imitations.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Type | Original |
| Colour toner page yield | 8000 pages |
| Compatibility | VersaLink C400/C405 |
| Brand compatibility | Xerox |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Printing colours | Magenta |
| Print quality | |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Printing colours | Magenta |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Xerox |
| Product colour | Black |
| Compatibility | VersaLink C400/C405 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 11.8" (300 mm) |
| Package width | 4.25" (108 mm) |
| Package height | 2.17" (55 mm) |
| Other features | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package depth | 11.8" (300 mm) |
| Package width | 4.25" (108 mm) |
| Package height | 2.17" (55 mm) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Xerox 106R03527 toner cartridge Origin...
Login for pricing
|
Recommended
C9730A (645A) Toner black, 13K pages @...
Login for pricing
|
Hot Product
C8543X (43X) Toner black, 30K pages
Login for pricing
|
Popular
C9734B Transfer-kit, 120K pages
Login for pricing
|
New
Q7516A (16A) Toner black, 12K pages
Login for pricing
|
Q7503A Fuser kit, 150K pages
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
106R03527
|
C9730A
|
C8543X
|
C9734B
|
Q7516A
|
Q7503A
|
| Manufacturer |
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
N/A
|
Original
|
N/A
|
| Printing colours |
Magenta
|
Black
|
Black
|
N/A
|
Black
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
HP
|
HP
|
N/A
|
HP
|
N/A
|





