We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox 106R03512 toner cartridge Original Black
SKU
106R03512
| SKU | 106R03512 |
|---|---|
| EAN | 0095205841961 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
This genuine Xerox high capacity black toner cartridge is specially formulated for the VersaLink C400/C405 to ensure the best print quality possible and deliver consistent and reliable results, page after page. Get peace of mind with genuine Xerox supplies and don’t settle for cheap imitations.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Type | Original |
| Black toner page yield | 4800 pages |
| Compatibility | VersaLink C400/C405 |
| Brand compatibility | Xerox |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Printing colours | Black |
| Print quality | |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Printing colours | Black |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Xerox |
| Product colour | Black |
| Compatibility | VersaLink C400/C405 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 11.8" (300 mm) |
| Package weight | 10.1 oz (285 g) |
| Package width | 4.25" (108 mm) |
| Package height | 2.17" (55 mm) |
| Other features | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package depth | 11.8" (300 mm) |
| Package weight | 10.1 oz (285 g) |
| Package width | 4.25" (108 mm) |
| Package height | 2.17" (55 mm) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Xerox 106R03512 toner cartridge Origin...
Login for pricing
|
Popular
Q5949X (49X) Toner black, 6K pages
Login for pricing
|
Q7516A (16A) Toner black, 12K pages
Login for pricing
|
New
Q7553X (53X) Toner black, 7K pages
Login for pricing
|
Lexmark X746A4YG toner cartridge 1 pc(...
Login for pricing
|
Hot Product
Lexmark 50F1X0E toner cartridge 1 pc(s...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
106R03512
|
Q5949X
|
Q7516A
|
Q7553X
|
X746A4YG
|
50F1X0E
|
| Manufacturer |
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
Lexmark
|
Lexmark
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
N/A
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Yellow
|
Black
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
Lexmark
|
Lexmark
|
| Supply type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Single pack
|





