We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE NS204i-u v2 480GB NVMe Hot Plug Boot Optimized Storage Device
SKU
P78279-B21
Login for pricing
In stock
HPE NS204i-u v2 480GB NVMe Hot Plug Boot Optimized Storage Device, 480 GB
UNSPSC:
| SKU | P78279-B21 |
|---|---|
| EAN | 0190017775418 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
HPE NS204i-u v2 480GB NVMe Hot Plug Boot Optimized Storage Device. Capacity: 480 GB
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 480 GB |
| Technical details | |
| Width (imperial) | 8.75" |
| Height (imperial) | 2.56" |
| Depth (imperial) | 9.94" |
| Weight (imperial) | 0.421 lbs |
| Capacity | 480 GB |
| Compatibility | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Dimensions (W x D x H) (imperial) | 8.75 x 9.94 x 2.56" |
| Weight | 6.7 oz (190 g) |
| Width | 8.75" (222.3 mm) |
| Depth | 9.94" (252.4 mm) |
| Height | 2.56" (65.1 mm) |
| Other features | |
| Width (imperial) | 8.75" |
| Height (imperial) | 2.56" |
| Depth (imperial) | 9.94" |
| Weight (imperial) | 0.421 lbs |
| Dimensions (W x D x H) (imperial) | 8.75 x 9.94 x 2.56" |
| Compatibility | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Compliance certificates | RoHS |