We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP ZBook Firefly 14 inch G10 Mobile Workstation PC Intel® Core™ i7 i7-1365U 14" WUXGA 32 GB DDR5-SDRAM NVIDIA RTX A500
SKU
9V6V9UA#ABA
Login for pricing
In stock
HP ZBook Firefly 14 inch G10 Mobile Workstation PC, Intel® Core™ i7, 14", 1920 x 1200 pixels, 32 GB, DDR5-SDRAM
UNSPSC:
| SKU | 9V6V9UA#ABA |
|---|---|
| EAN | 0198122307500 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Out of Stock |
HP ZBook Firefly 14 inch G10 Mobile Workstation PC. Processor family: Intel® Core™ i7, Processor model: i7-1365U. Display diagonal: 14", HD type: WUXGA, Display resolution: 1920 x 1200 pixels. Internal memory: 32 GB, Internal memory type: DDR5-SDRAM. Discrete graphics card model: NVIDIA RTX A500
| Display | |
|---|---|
| HD type | WUXGA |
| Panel type | IPS |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Display diagonal (metric) | 14" (35.6 cm) |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Display diagonal | 14" |
| Anti-glare screen | Yes |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 45% |
| Processor | |
| Processor cache type | L3 |
| Processor cache | 12 MB |
| Processor model | i7-1365U |
| Processor boost frequency | 5.2 GHz |
| Processor cores | 10 |
| Processor threads | 12 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor family | Intel® Core™ i7 |
| Memory | |
| ECC | No |
| Internal memory | 32 GB |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory clock speed | 5200 MHz |
| Graphics | |
| Discrete graphics card memory | 4 GB |
| Discrete graphics card model | NVIDIA RTX A500 |
| Discrete graphics memory type | GDDR6 |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| Camera | |
| Front camera HD type | HD |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Network | |
|---|---|
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Antenna type | 2x2 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| Keyboard | |
| Keyboard backlit | Yes |
| Keyboard special features | Spill-resistant |
| Input device model | HP Premium Keyboard |
| Battery | |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery capacity | 51 Wh |
| Technical details | |
| Discrete graphics card memory | 4 GB |
| Other features | |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Display diagonal (metric) | 14" (35.6 cm) |
| Anti-glare screen | Yes |