We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP EliteBook 860 16 inch G10 Notebook PC Intel® Core™ i7 i7-1370P 32 GB DDR5-SDRAM
SKU
8Q4Q9UA#ABA
Login for pricing
In stock
HP EliteBook 860 16 inch G10 Notebook PC, Intel® Core™ i7, 32 GB, DDR5-SDRAM
UNSPSC:
| SKU | 8Q4Q9UA#ABA |
|---|---|
| EAN | 0197498026213 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Out of Stock |
HP EliteBook 860 16 inch G10 Notebook PC. Processor family: Intel® Core™ i7, Processor model: i7-1370P. Internal memory: 32 GB, Internal memory type: DDR5-SDRAM
| Display | |
|---|---|
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 45% |
| Processor | |
| Processor cache type | L3 |
| Processor cache | 24 MB |
| Processor model | i7-1370P |
| Processor boost frequency | 5.2 GHz |
| Processor cores | 14 |
| Processor threads | 20 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor family | Intel® Core™ i7 |
| Memory | |
| ECC | No |
| Internal memory | 32 GB |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory clock speed | 5200 MHz |
| Network | |
|---|---|
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Antenna type | 2x2 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| Keyboard | |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard special features | Spill-resistant |
| Input device model | HP Premium Collaboration Keyboard |
| Battery | |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery capacity | 51 Wh |
| Other features | |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |