We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE ProLiant DL380/DL560 Gen11 High Performance 2U Heat Sink Kit
SKU
P48818-B21
Login for pricing
In stock
HPE ProLiant DL380/DL560 Gen11 High Performance 2U Heat Sink Kit, Heatsink/Radiator, 27.5 oz (780 g)
UNSPSC:
| SKU | P48818-B21 |
|---|---|
| EAN | 0190017557687 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
HPE ProLiant DL380/DL560 Gen11 High Performance 2U Heat Sink Kit. Type: Heatsink/Radiator. Weight: 27.5 oz (780 g)
| Features | |
|---|---|
| Type | Heatsink/Radiator |
| Weight & dimensions | |
| Width | 9.96" (253 mm) |
| Weight | 27.5 oz (780 g) |
| Height | 5.31" (135 mm) |
| Depth | 11.3" (288 mm) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Heatsink/Radiator |
| Weight (imperial) | 1.722 lbs |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 1.722 lbs |